تحقیق درباره ارث و وراثت در اسلام

مطالب دیگر:
📃پرسشنامه و آزمون درک شنیداری📃پرسشنامه راهبردهای یادگیری شناختی و فراشناختی کرمی📃پرسشنامه راهبردهای شنیداری با شیوه نمره گذاری، روایی و پایایی📃پرسشنامه 3 مولفه ای تعهد سازمانی آلن و مایر📃پرسشنامه تعهد هویت (ISI-6G) برزونسکی (1992) با روایی و پایایی📃پرسشنامه توانمندسازی کارکنان اسپریتزر (peq) و میشرا 20 سوالی 1995📃دانلود پرسشنامه استاندارد خلاقیت رندسیپ doc📃پرسشنامه خودشکوفایی گنجی 1386 با نمره گذاری، روایی و پایایی📃دانلود پرسشنامه تعلق سازمانی کارکنان شاوفلی و همکاران (2003)📃دانلود پرسشنامه خودکارآمدی عمومی gses شرر و همکاران doc📃پرسشنامه دغدغه های شغلی بزرگسالان سوپر با نمره گذاری، روایی و پایایی📃پرسشنامه انگیزش شغلی جونز و فيفر با نمره گذاری، روایی و پایایی📃دانلود پرسشنامه استاندارد هوش معنوی 42 سوالی📃پرسشنامه هوش هیجانی شوت و همکاران 33 سوالی با نمره گذاری، روایی و پایایی📃پرسشنامه محقق ساخته هویت دینی 31 سوالی و 3 مولفه ای با روایی و پایایی📃دانلود پرسشنامه استاندارد هویت سازمانی با روایی و پایایی📃دانلود پرسشنامه استاندارد رفتار دینی علوی با نمره گذاری، روایی و پایایی📃دانلود پرسشنامه امیدواری میلر با نمره گذاری، روایی و پایایی 📃پرسشنامه مقیاس تاب آوری کانر- دیویدسون 2003 (cd-risc)📃دانلود پرسشنامه رضایت شغلی مقیمی و رمضان 1390📃پرسشنامه استاندارد رغبت سنج شغلی جان هالند با روایی و پایایی📃پرسشنامه روابط عاطفی موجود در خانواده علوی با روایی و پایایی📃پرسشنامه سازگاری عاطفی، اجتماعی و آموزشی دانش آموزان سینها و سینگ📃پرسشنامه شادمانی و شادکامی مونش با نمره گذاری، روایی و پایایی📃پرسشنامه محقق ساخته طراحی شغل با نمره گذاری، روایی و پایایی
تحقیق درباره ارث و وراثت در اسلام,تحقیق,درباره,ارث,و,وراثت,در,اسلام,ارث و وراثت |خرید و دانلود-|yji
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره ارث و وراثت در اسلام قابل مشاهده می باشد

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

جوانه هاي تربيتي

اسلام عنايت خاصي به تربيت , رشد و شكوفايي شخصيت افراد داشته و عوامل مختلفي را در رسيدن به اين هدف معرفي مي كند. يكي از اين عوامل «وراثت» مي باشد. البته شايد نتوان وراثت را از عامل همپاي آن , «محيط» جدا كرد و مجزا از آن بحث نمود ، بنابراين ناگزيريم در كنار بحث از وراثت، گريزي به مسأله محيط هم داشته باشيم.

روايات وارده در زمينه وراثت زياد و گسترده است كه برخي از آنها مستقيماً و برخي ديگر به طور ضمني بر مسأله وراثت دلالت مي كنند. به همين جهت ما به طور گذرا فقط به برخي از روايات اشاره مي كنيم و بررسي بيشتر را به خوانندگان گرامي واگذار مي كنيم.


وراثت در اسلام

قرآن و مسأله وراثت، در قرآن آيه اي نيست كه به طور مستقيم به مسأله وراثت اشاره داشته باشد ، بلكه از مفهوم آيه مي توان اين موضوع را برداشت كرد. كه در اينجابه طور مختصر به آيه اي در اين زمينه اشاره مي شود:

خداوند متعال در سوره نوح آيه27 مي فرمايد: «اِنّك لاتَذَرهُم يضِلّوا عِبادك وَ لايلِدُوا اِلاّ فاجِراً وَ كفّارا » نوح گفت: « پروردگارا هيچ يك از كافران را زنده نگذار چرا كه اگر آنها را باقي بگذاري، بندگانت را گمراه مي كنند و جز نسلي فاجر و كافر به وجود نمي آورند.»

اين آيه هم بيانگر تأثير محيط مي تواند باشد و هم تأثير وراثت. نوح_عليه السلام_ اين سخن را به عنوان علت براي درخواستش بيان مي كند: اگر درخواست كردم كه همه آنها را هلاك كني، براي اين بود كه هيچ فايده اي در بقاي آنان نيست؛ نه براي مؤمنان و نه براي فرزندان خودشان. اما براي مؤمنان فايده ندارد؛ زيرا كه فرزند صالح نمي آورند. نوح_عليه السلام_ معناي اينكه كفار فاسق در آينده جز فاجر و كافر نمي زايند ، را از راه وحي فهميده بود.

و...