تحقیق درباره ارتقاء فرهنگ و سواد تغذيه اي جامعه

مطالب دیگر:
🔗کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30 دقیقه🔗آموزش طراحی الگوریتم و کامپایلر🔗آموزش درس نظریه زبان ها و ماشین ها🔗تحقیق بررسی جيک و فيكسچر افزايش بازدهي توليد🔗برای اولین بار نرم افزار500 000استیکر تفکیک شده تلگرام و آموزش کامل تلگرام🔗خرید دانلود تحقیق بررسي نقش ارزيابي عملكرد در افزايش كار آيي كاركنان🔗تحقیق بررسی نگرش معلمان و دانش آموزان به شیوه های ارزشیابی در مدارس🔗آپلود بالا 2 دقیقه اینستاگرام برای اولین بار در فروشگاه دیجی دانلود🔗دانلود18000جم کلش برای اولین بار🔗پکیج کامل آموزش جامع اینستاگرام؛ از سیر تا پیاز!🔗دانلود برترین نرم افزار ربات کلش اف کلنز (اختصاصی)🔗آموزش ذخیره (Save) دهکده کلش اف کلنز در اپل و آندروید🔗پـــروژه تکنولوژی کارت های هوشمند🔗ویژگیهای رفتاری افراد موفق شامل 6 فایل صوتی mp3 در یک مجموعه زیپ شده با حجم 47MB🔗هدف گذاری و نحوه رسیدن به اهداف شامل 2 فایل صوتی در یک پوشه زیپ شده به حجم 11MB بسیار تاثیر گذار🔗برنامه جعل تماس و اس ام اس اندروید(اختصاصی)🔗دیتابیس فوق العاده شبکه اجتماعی فیسنما(اختصاصی)🔗ترجمه مقاله فشار و کشش محوری در حین بارگیری🔗روت ساده و آسان بسیاری از گوشی های اندرویدی توسط برنامه digi ROOT و بدون نیاز به کامپیوتر🔗دانلود نرم افزار ضبط مکالمه حرفه ای🔗دانلود Grand Theft Auto San Andreas 1.08 بازی فوق العاده زیبا و گرافیکی جی تی ای سان اندریس + دیتا + مود🔗دانلود اپرا رایگان برای اندروید جدید و سالم🔗دانلود Quick PDF Scanner Pro v3.2.319 برنامه اسکن سریع اسناد و ساخت فایل پی دی اف🔗زیبایی و مراقبت از پوست🔗رنگ در دکوراسیون داخلی
تحقیق درباره ارتقا فرهنگ و سواد تغذيه اي جامعه,تحقیق,درباره,ارتقا ,فرهنگ,و,سواد,تغذيه اي,جامعه |خرید و دانلود-|yji
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره ارتقاء فرهنگ و سواد تغذيه اي جامعه قابل مشاهده می باشد

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:11

قسمتی از متن فایل دانلودی:

مقدمه:

يكي از مهمترين عوامل شكل دهنده الگوي غذايي جامعه، مجموعه عادات و فرهنگ غذا و تغذيه ای افراد آن جامعه است اين عادات از بدو تولد در درون خانواده شكل مي گيرد كه خود وابسته به بستري است كه جامعه فراهم مي آورد. اما مجموعه عواملي كه اين بستر را مي سازد از فرهنگ و آداب و سنن هر جامعه گرفته شده است كه خود تحت تأثير وضعيت جغرافياي، فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و آگاهيهاي تغذيه اي در افراد جامعه است.

اطلاعات موجود حاكي از آن است كه در حال حاضر در كشور ما روند بيماري هاي مزمن هشدار دهنده است. چاقي و اضافه وزن در درصد بالايي از جمعيت كشور وجود دارد كه خود زمينه ساز بيماري هاي قلبي و عروقي، ديابت و انواع سرطان هاست و از دلايل عمده آن تغيير الگوي مصرف و رفتارهاي نامطلوب غذايي است. از سوي ديگر در زمينه بروز سوء تغذيه در كودكان و كمبود ريزمغذي ها (كمبود آهن، روي، ويتامين هاي A و D، B2 و كلسيم) در گروه هاي مختلف جامعه، باورها و رفتارهاي غذايي مردم و ناآگاهي هاي تغذيه اي جامعه يكي از عوامل اساسي است.

تحقـيـقات نشــان داده است كه خانوارها از مواد غذايی و مغذي محدود موجود در خانواده نيز استفاده بهينه نمي كنند. بنابراين مي توانيم دريابيم كه تنها دسترسي اقتصادي به منابع غذايي، لزوما" استفاده مناسب و بهينه از منابع موجود در خانوار را تأمين نمي كند بلكه نكته اصلي، سازگار نمودن شيوه و فرهنگ غذا خوردن با سلامتي است و قطعا" مراقبت و تأمين سلامت كودكان، نوجوانان و زنان كه افراد در معرض خطر هستند از اولويت به سزايي برخوردار مي باشد.

در سطح كشور سازمانهاي مختلفي در امر فرهنگ و سواد غذا و تغذيه اي جامعه نقش آفرين هستند. ذيلا" به وضعيت موجود فعاليتهاي هر يك پرداخته مي شود.

در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، زيرمجموعه هاي مختلفي از جمله معاونت سلامت دست اندركار آموزش هستند. در اين مجموعه با بكارگيري توان موجود در بخش بهداشت، شامل حدود 25000 واحد بهداشتي ـ درماني و حدود 60 تا 70 هزار نفر از افراد شامل بهورز، كاردان، كارشناس و پزشك آموزشهاي مرتبط با غذا و تغذيه در سطح كشور به افراد، بويژه گروههاي آسيب پذير ارائه مي گردد. بعلاوه با در نظر گرفته شدن دفتر بهبود تغذيه جامعه در چارت تشكيلاتي اين وزارتخانه، اهميت موضوع پذيرفته شده است.

دفتر بهبود تغذيه جامعه در سال هاي اخير برنامه هاي فراگير و متعددي را با همكاري بخش هاي مختلف، از جمله برنامه مشاركتي و حمايتي كاهش سوء تغذيه كودكان، پيشگيري و كنترل اختلالات ناشي از كمبود يد، اجراي طرح آهن ياري دختران دبيرستان ها، غني سازي مواد غذايي با ريزمغذي ها از جمله غني سازي آرد با آهن و اسيد فوليك، برگزاري كارگاه هاي آموزشي تغذيه و رشد كودكان ويژه پزشكان و آموزش كاركنان بهداشتي درماني و كاركنان ساير بخش ها در زمينه هاي مختلف تغذيه را طراحي و اجرا نموده است.

و...