تحقیق درباره آرتروز

مطالب دیگر:
📗انواع اشاعه📗اهمیت تثبیت رسمی دیون و تعهدات در سیاست قضائی📗ایمان و تولی در احادیث نبوی📗بررسی بزه ارتشاء در حقوق کیفری ایران📗بررسی تحلیلی قانون جدید روابط موجر و مستاجر مصوب 1376📗بررسی تطبیقی حقوق ایران و انگلیس📗بررسی كنوانسیون رفع تبعیض علیه زنان📗بزهكاری📗بیع زمانی📗تاریخچه تاسیس دیوان عدالت اداری📗بررسی پیشینه و ماهیت تقصیر جزایی📗نقش سازمان‌های غیر دولتی در حمایت و ارتقاء هنجارهای زیست محیطی در حقوق ایران📗تجدید اعتبار در جرمهای مستحق حد و تعزیر📗وجدان اخلاقی از دیدگاه ایمانوئل کانت وعلامه محمّد تقی جعفری📗پایان نامه کارشناسی حقوق با عنوان حقوق زن در ایران📗حق حبس📗تاریخچه و ماهیت کلاهبرداری و بررسی عاملهای آن📗تغییر كارفرما و آثار آن در رابطه كارگری و كارفرمایی📗احكام ثانویه و بررسی و كاربرد 3 قاعده لا ضرر و نفی عسر و حرج و مقدمه حرام، حرام است در حقوق موضوعه ایران📗خودكشی مساعدت شده به معلولین؛چالشی پیرامون حق انتخاب مرگ در حقوق كیفری📗عدم امكان اجرای قرارداد در حقوق تجارت بین الملل📗ماهیت خیانت جنگی و بررسی مسئولیتهای متاثر از آن📗بررسی حقوقی کودکان متولد از اسپرم بیگانه📗بررسی نظریه علما در مورد ورشکستگی در حقوق تجارت بین الملل📗مسئولیت مدنی شهرداریها و مبانی توجیهی لازم جهت تدارك طرح دعوای خسارت و پیروزی در آن به طرفیت شهرداری
تحقیق درباره آرتروز,تحقیق,درباره,آرتروز,بیماری ارتروز,تحقیق درباره بیماری آرتروز,استئوآتریت|خرید و دانلود-|yji
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع تحقیق درباره آرتروز قابل مشاهده می باشد

↓↓ لینک دانلود و خرید پایین توضیحات ↓↓

فرمت فایل: word

(قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد صفحات:14

قسمتی از متن فایل دانلودی:

آرتروز

استئوآتریت که در عامه آرتروز به آن گفته می‌شود، شایعترین بیماری مفصل در انسان است و بیانگر نارسایی مفاصل است و آرتروز زانو علت عمده ناتوانی مزمن در میان افراد مسن می‌باشد.

عوامل بروز آرتروز

میزان بروز آرتروز با مسائل ژنتیکی و نژادی ارتباط دارد. بررسیها نشان می‌دهد که احتمال ابتلا به این بیماری در خانمها بیشتر است.

سن بالا: بزرگترین عامل خطرساز برای استئوآرتریت سن می‌باشد. بطوریکه در زنان با سن کمتر از 45 سال فقط 2% و در سنین بین 64-45 سال میزان شیوع 30% بوده است. و بالای 65 سال این میزان 68% بوده است.

ضربه: ضربه‌های شدید و استفاده مکرر ازمفصل نیز از عوامل خطر ساز مهم جهت آرتروز هستند بی‌کفایتی رباط متقاطع قدامی و آسیب منیسک منجر به استئوآرتریت زانو می‌شود. اگرچه آسیب غضروف مفصل ممکن است در هر زمان طی آسیب یا بعد از آن بوجود آید، در صورت استفاده از مفصل مبتلا (مثلا از قبل شکسته) حتی غضروف طبیعی نیز در صورت ناپایدار بودن مفصل از بین می‌رود.

چاقی: چاقی از عوامل خطر آرتروز در زانو و دست است. تحقیقات نشان داده که کاهش وزن به میزان 5 کیلوگرم احتمال بوجود آمدن آرتروز علامتدار زانو را 50% کاهش می‌دهد.


علت آرتروز

ویژگی اصلی پاتولوژی آرتروز از بین رفتن پیشرونده غضروف مفصلی است. با وجود این آرتروز تنها بیماری بافت غضروفی نیست بلکه بیماری یک عضو (مفصل) است که درآن همه بافتها شامل استخوان زیر غضروف ، منیسک ، رباطها و قسمت عصبی- عضلانی و غضروف گرفتار می‌شوند.

علایم آرتروز

استئوآرتریت غالبا به صورت دردی عمقی در مفصل مبتلا توصیف می‌شود که این درد با کارکرد مفصل تشدید می‌یابد و با استراحت برطرف می‌شود، اما با پیشرفت بیماری ممکن است درد دائمی باشد. سفتی و خشکی مفصل مبتلا در هنگام بیدار شدن از خواب یا بعد از مدتی دوره بی‌فعالیتی و بی‌تحرکی ممکن است بارز باشد. اما پس از تقریبا 30 دقیقه تسکین پیدا می‌کند. بیمار ممکن است برای حرکت مفاصل خود با مشکل مواجه شود و قادر نباشد آنها را خم و راست کند.

و...